Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, mürtefi lisans eğitimini Güçlü Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Teşkilat vadiında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye sektöründe marka üretimu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk defa önemli üniversite kurumlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli terbiye sektöründe ev olarak birşu denli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koca ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden esaslayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etken çdüzenışmalar yürüten KALKO, birşu denli ayak topu, basketbol köleübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde önem aldığı Yetişkinçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cihetı rabıta Türkiye’nin en koca özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır el kurulunda önem almaktadır.

KALKO, terbiye vadiında yaptığı muvaffakiyetlı girişimlerden dolayı birşu denli cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında terbiye vadiında projeler yürütmektedir. Her yıl birşu denli öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile alay malay öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko